Animonda Integra Cat Nieren - Hovädzie mäso 100g

Kód: AN86802
Značka: Animonda
0,80 € 0,67 € bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
25.7.2024
Možnosti doručenia

Animonda Integra Cat Nieren - Hovädzie mäso je kompletná veterinárna diéta pre mačky s chronickým zlyhávaním obličiek.

Detailné informácie

Obchod overený zákazníkmi
Obchod overený zákazníkmi
Doručenie zdarma
Doručenie zdarma
pri nákupe nad 60 EUR
Online poradenstvo k objednávke
Online poradenstvo
s odborníkom
Výhodné ceny
Výhodné ceny
na tisíce produktov skladom

Podrobný popis

Animonda Integra Cat Nieren - Hovädzie mäso je kompletná veterinárna diéta pre mačky s chronickým zlyhávaním obličiek. Kompletná strava vo forme na jemne pomletého mäsa s nízkym obsahom fosforu.

Zloženie: mäso a živočíšne vedľajšie produkty (20% hovädzie, kura), zelenina (zemiaky), oleje a tuky (repkový olej), minerálne látky, rastlinné vedľajšie produkty.
Analýza: N-látky 7,8%, tuky 10,5%, vláknina 0,7%, popol 1,5%, vlhkosť 77%, vápnik 0,22%, fosfor 0,16%, sodík 0,17%, draslík 0,18 %, kyselina linolová 1,8%, taurín 0,7 g/kg.
Doplnkové látky (na 1kg): meď (E4) 1,5 mg, mangán (E5) 2,1 mg, zinok (E6) 17 mg, vitamín D3 300 IU

Čo spôsobuje chronické zlyhávanie obličiek?

Chronické zlyhávanie obličiek je výsledkom progresívnej a nezvratnej straty funkčného obličkového tkaniva. K tejto strate dochádza postupne počas niekoľkých mesiacov až rokov. Viditeľné príznaky sa, však objavia až vtedy, keď iba 25% obličkového tkaniva stále funguje.

Diéta pri zlyhávaní obličiek?

Obličková strava je dôležitým základným kameňom liečby. Musí spĺňať výživové požiadavky mačky a zároveň musí spomaľovať priebeh straty funkcie obličiek a zmierňovať jej príznaky. Obličková strava sa líši od konvenčného krmiva tým, že má znížený obsah bielkovín a fosforu. Kvôli zníženému prísunu vysoko kvalitných proteínov z obličiek INTEGRA PROTECT® sa znižuje množstvo rozložených bielkovín, ktoré sa majú vylúčiť. Ukázalo sa tiež, že súčasné zníženie obsahu fosforu spomaľuje progresiu straty funkcie obličiek. Stav mačky sa zlepšuje trvalo a môže sa predĺžiť dĺžka života. Obličková diéta Integra Protect neobsahuje obilniny a obsahuje len vybrané živočíšne bielkoviny. Keďže mačky s ochorením obličiek majú zmenený čuch a chuť, ľahko reagujú s averziou na nové krmivo. Prechod na obličkovú diétu by sa mal robiť doma v známom prostredí. Najmä v prípade chronickej renálnej insuficiencie je dôležité kŕmiť obličkovou diétou po celý zvyšok života. Nesmie sa podávať „bežné“ krmivo, maškrty a iné doplnkové krmivo, aby sa neohrozila úspešnosť liečby.

Odporúčaná denná dávka:

Váha mačkyDenná dávka
3 kg 200 g
4 kg 245 g
5 kg 285 g

Balenie: 16ks (16x100g)

Dodatočné parametre

Kategória: Kapsičky a vaničky pre mačky
Hmotnosť: 0.1 kg
Značka: Animonda
Línia produktu: Integra Protect
Konzistencia: Mokrá strava
Zdravotný stav: Obličková diéta
Typ krmiva: Vaničky
Zloženie: Hovädzie mäso
Hmotnosť balenia: 0 - 100g
Vlastnosti krmiva: Veterinárna diéta
Zviera: Mačka

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: